LİMAN VE RIHTIMLAR

EKS KİMYA, 30 yılı aşkın süredir liman ve rıhtım projelerinde kullanılmak üzere yapısal çelik , kazık boruları ve beton yüzeyler için boya ve koruyucu kaplama ürünleri üretmektedir.

Bu yapılarda kullanılan kazık borularında, Geocoat 3803 Glass Flake Epoksi Boya ve Ekotar 902, Ekotar 3900 gibi solventli ve solventsiz Coaltar Epoksi Boyalar kullanılmaktadır. Bu ürünlerin altında Geozinc Serisi Çinkoca Zengin Epoksi Astarlar kullanılmaktadır. Yine bu yapıların çelik aksamlarında antikorozif boya ve kaplamalar da kullanılmaktadır.

Liman ve rıhtımların beton yüzeylerinde, betonların içinde bulunan demir donatıların korozyondan korunması için ve ayrıca betonları, tuzlu suyun donma çözülme etkisinden bertaraf etmek için, dünyaca ünlü su itici markamız, GEOSIL kullanılmaktadır.

Yine liman ve rıhtım projelerinde, çelik kazık borularının ve beton aksamlarının, izolasyonları bozulmuş yada eksik kalmış su altı bölgelerinde, su altı kaplama ve macun ürünlerimizi kapsayan Geofiller Underwater Serisi tamir macunu ürünlerimiz ile yenilenebilmektedir.

EKS KİMYA, hem yapısal çelik ve kazık boru boya ve kaplamalarıyla ilgili, hem de su itici ürünleri GEOSIL ile ilgili Türkiye ve dünyada onlarca önemli referansa sahiptir.

İLGİLİ ÜRÜNLER