EKS KİMYA 42 yıllık yolculuğunda, ürünlerinin yeni kullanım alanlarını ve mevcut müşterilerinin karşılayabileceği diğer kaplama ihtiyaçlarını araştırarak ve tespit ettiği gereksinimleri, yüksek kaliteli ve makul fiyatlı çözümleriyle karşılayarak büyümüştür.

Bu bağlamda, yerel piyasadaki ihtiyaçlar ve endüstriyel boya sektörünün gelişimine uygun olarak üretim, ürün ve müşteri hizmetleri boyutlarında kendimizi sürekli olarak geliştirmekteyiz.Halihazırda sektörde en geniş ürün gamına ve çok uzun yıllara dayanan saha referanslarına sahip olmamızın, son yıllarda da ihracata yönelik çalışmalarımızın hız kazanmasının sırrı budur.

Kalite anlayışımız, hizmet sürecinin her noktasında rekabet karşısında farkımızı ve iş yapma anlayışımızı müşterilerimize hissettirmeyi; uzun vadeli ve her iki tarafın da zaman içerisinde artan memnuniyet duyacağı bir ortaklığın tesis edilmesini hedefler.

Bu nedenle sektörün ulaştığı en üst standartları ve gelişmeleri sürekli takip etmekteyiz. Özellikle hammadde ve AR-GE noktasında, ürün kalitesi ve maliyet anlamında daha rekabetçi olmamızı sağlayacak araştırmalarımızı bir süreklilik içerisinde yürütmekteyiz. Hizmet verdiğimiz iş ortaklarımızın bizimle temas ettiği her noktada, daha iyisini yapmanın gayreti içerisindeyiz.

Kimya sektörünün insan sağlığı ve çevreye olan etkisini asgariye indirme noktasında, ürün ve hizmetlerimizi ilgilendiren tüm olumlu gelişmeleri faaliyetlerimize çok hızlı bir şekilde yansıtıyor ve üretim süreçlerimizi buna göre yeniden düzenliyoruz.

Hedefimiz, çevresiyle ve tüm iş ortaklarıyla uzun dönemli ve sağlıklı ilişkiler kuran, mevcut ve yeni ürünlerle sektörden daha hızlı büyüme gösteren bir kuruluş olarak faaliyetlerimize devam etmektir.